Aktuálně je na stránce zobrazeno 22 vláken odpovědí
  • Autor
    Příspěvky
    • #13881
      admin
      Správce

      4Vaše doporučení a zkušenosti ohledně léčby poruchy příjmu potravy…

    • #14307
      kavetka
      Účastník

      Dobrý den, poprosila bych o radu (eventuelně z vlastní či odborné zkušenosti). Při pokusu o navrácení k běžnému stravovacímu režimu při anorexii, jaký může být optimální příbytek na váze v případě, že se celá záležitost nezvrhne v bulimii? Díky předem. K.

    • #14308
      kavetka
      Účastník

      Ráda bych ještě podotkla, že jsem byla spíše asi na hranici anorexie (při cca 38,5kg, 150cm)se nyní zotavuji v lázních v Jeseníku a myslím, že bych mohla být na dobré cestě ke změně…

    • #14313
      avanu
      Účastník

      kavetko, jak jsi stará? Co předcházelo tvému současnému doléčovacímu pobytu v lázních?..

    • #14314
      kavetka
      Účastník

      Zdravím,mně je 37 let. Léčila jsem se cca od r. 2000 – nejprve pro bulimii, depresivní poruchu a nyní jsem uvízla ve stadiu anorexie a ve spojení s těžkou depresivní poruchou jsem byla odeslána do lázní s tím, abych eventuelně zlepšila svůj stav, případně – po kontrole (kterou mám 1.7.2014) bych měla při nezlepšení stavu být odeslána k léčbě do VFN na kliniku pro poruchy příjmu potravy. Díky moc za reakci a jakoukoliv pomoc. Mám doma osmiletého syna s poruchou chování a učení a potřebuji fungovat – už kvůli němu.K

    • #14317
      kakyy
      Účastník

      ahoj,chtěla jsem se zeptat kam zajít,když se chci začít léčit se záchvatovým přejídáním? prošla jsem si všema třema poruchama,málem skončila na kapačkách a teď už trpim „jenom“ záchvatovým přejídáním 🙁 mám nejprve zkusit psychologa, nebo rovnou zajít na nějaké specializované oddělení?

    • #14318
      kavetka
      Účastník

      Zdravím,no já bych asi zkusila nejprve psychologa, který by Tě eventuelně nasměroval dále. Můžu se zeptat odkud jsi? Třeba bych věděla nějaký kontakt. Jak moc jsi bojovala s bulimií a enorexií. Při jaké příležitosti ses dostala na kapačky?Kolik jsi vážila a měřila, jestli to můžu vědět? Držím palečky. Já taky svádím boj a je to pro mě moc těžké. Drž se. K.

    • #14319
      kakyy
      Účastník

      Dobře, děkuju moc 🙂
      Jsem z Jičína. Měřím 165 a měla sem těsně pod 40, ale nějak jsem si rozházela krev a ztratila menstr., dvakrát jsem se složila, prostě jsem byla vyčerpaná. Napsala jsem to špatně, na kapačky přímo ne, ale do nemocnice mě chtěli. Nebojovala jsem skoro vůbec, nechtěla jsem, přišlo mi to v pořádku, jsem hloupá, ale snažím se do toho vrátit, ale přes to přejídání se prostě nedokážu dostat 🙁 Těžké to je a to pekelně. Jak bojuješ ty? 🙂

    • #14320
      kavetka
      Účastník

      To se musím jedině podívat, jestli bych něco nenašla ve Tvém okolí. Tam ale přímo nikoho neznám. Já jsem od Chrudimi, Čáslav atd…Kdybych něco zjistila, tak dám vědět. Já jsem začala bulimií (měla jsem přes 60 kg při 150 cm), Zvracela jsem, přejídala se… Lékařka mi už v té době nabízela léčbu v lázních a dostala jsem antidepresiva. Potom se to trochu uklidnilo kolem porodu syna (dnes je mu osm let). Potom to bylo vcelku v pohodě. bydleli jsme od rodičů. Asi před čtyřma rokama jsme se přestěhovali do Ronova k rodičům ( a vzhledem ke komplikovanému vztahu s matkou – taky asi mimo jiné) se to rapidně zhoršilo. Začala jsem pozvolna hubnout až na nynější váhu, kdy mi v lázních navážili 38,4kg. Vím, že musím zabojovat – už kvůli synovi, ale i tady je to pro mě hodně těžké. Urputně se bráním přibrat a mám stále až panický strach z tloušťky. Jinak s kolapsem jsem už taky byla na infuzích a mám anemii na kterou beru železo. Kdybych něco zjistila a mohla Ti někoho doporučit, dám určitě vědět. Mám se zkusit zeptat i tady? Mají tady celkem přehled o lékařích – kde jaký působí….K.

    • #14321
      kakyy
      Účastník

      A teď jsi doma a chodíš jen na vážení a tak, nebo jsi v těch lázních? Trápíš se s tím podstatně déle než já, já se v tom plácám „teprve“ 3. rok. Asi bych potřebovala někam zavřít. Mám ještě jiný problém, už 5. rok si trhám vlasy, vždycky než se mi udělá lysina a pak na chvíli přestanu, protože si na mě lidi ve škole začnou ukazovat a pak zase znovu. Sžírá mě to, i když se mi trochu ulevilo při zjištění, že nejsem jediná, kdo hlídá každou kalorii.
      Doufám, že brzy se Ti brzy blýskne na dobré časy, protože mluvit o úplném vyléčení je asi (podle mě) naivní. Alespoň mě se to tak střídá. Mám třeba skoro měsíc v pořádku, kdy začnu jíst tak, jak mám, ale pak to zase přijde.
      Jinak ohledně těch kontaktů .. byla by jsi hodná .. tady jsem o tom s nikým nemluvila, co jsem se spravila a nabrala jsem, naši ani netuší, že to pokračuje a bojím se jim to říct, zklamala bych je. Oni mi stejně nikde asi nepomůžou, aniž by to naši věděli, nebylo mi ještě 18..

    • #14322
      kavetka
      Účastník

      Ano, bohužel, o úplném vyšetření se zřejmě mluvit nedá nikdy, protože jídlo – ta mrcha zrádná nás má v hrsti :-(( neusátle. Opravdu se obávám, že pokud Ti nebylo ještě osmnáct, budou muset být rodiče se vším seznámeni. Jinak já jsem teď aktuálně v lázních v Jeseníku, kde mám ultimátum, neb v červenci jdu k lékařce na psychiatrii a tam budu skládat účty a podle toho se rozhodne, zda bude pokračovat v mé léčbě ambulantně, či hospitalizaci na klinice VFN v Praze (pro poruchy příjmu potravy). A to sebepoškozování je jen další nutné zlo v tom všem. Já mám hodně zhoršený atopický ekzém, rozpadají se mi zuby a o menstruaci už ani nemluvím….:-((

    • #14323
      kavetka
      Účastník

      chtěla jsem napsat „uzdravení“, ne „vyšetření“

    • #14330
      kavetka
      Účastník

      Chtěla bych ještě jednou poprosit, zda tu je někdo, kdo má zkušenost s realimentací u anorexie. Jaký váhový příbytek je při nastartování běžného stravovacího režimu možné očekávat. Je možné předpokládat váhu na hranici, která byla před hubnutím, jestliže jsem před tím neměla epizodu přejídání či bulimie? Díky moc všem za postřehy. K.

    • #14331
      kavetka
      Účastník

      Pro Kakky: doporučila bych kontakt: Hofmanová Michaela, 17. listopadu 861, Jičín. Potom jsem nalezla ještě asi dva ( v sekci „odkazy“ – „adresář psychiatrů“). Pokus se tam třeba stavit a domluvit, zda bude nutná přítomnost rodičů. Hezkou dobrou noc. K.

      • #14337
        kakyy
        Účastník

        pro kavetka: promiň, že odepisuju až takhle pozdě, ale neměla jsem bohužel čas – náročný týden 🙁 …když čtu tvoje zdravotní problémy, přijde mi to moje jako prkotina a už mám zas chuť nikam nejít a nechat to tam, kde to je 🙁 .. nicméně ten kontakt zkusím, je to v ulici, kde chodím do školy a vůbec o tom nevím :O děkuju moc, jsi zlatá 🙂

    • #14341
      kavetka
      Účastník

      Ahoj Kakyy,no určitě tam zajdi. Nenechávala bych to úplně být. Sama vím, jak málo stačí a vše se rapidně může zhoršit. Kdybys věděla, jak tady s tím bojuju. Nejde mi to vrátit se do alespoň trochu přijatelných mezí. Hází mě to stále zpátky. Nevím jak to dopadne. Musíme ale bojovat…

      • #14344
        Vlastimil
        Účastník

        Ahoj Kavetko, mám prosbu, moc by mě to pomohlo, respektive mojí kamarádce by hodně moc pomohlo, kdyby jsi mi mohla dát kontakt na tu léčebnu v Jeseníku. Kamarádka je teď momentálně v psychiatrické léčebně v Bohnicích… no je to dlouhý příběh, každopádně si už uvědomuje, že musí více jíst a chtěla by jinam. Jenže jak, když jí nenechali ani telefon… Mohla bys mi prosím dát kontakt, na tu léčebnu v Jeseníku? Díky moc a moc Ti držím palce. V.

    • #14346
      kakyy
      Účastník

      ahoj kavetko, včera sem to řekla našim a oni mi řekli,že to mám z toho,že mam moc volnýho času a že se nudím,to mi docela vyrazilo dech,pak mi začali vyčítat,jak sem strašná,jak sem se zhoršila ve škole a teď se tady jenom křičí … achjo, už fakt nevim, přemlouvám se, abych zašla tam,jak jsi mi doporučila,ale ale nemám ani na to 🙁 jak bojuješ?

      • #14347
        kavetka
        Účastník

        Léčebné lázně Jeseník: tel. +420 584 491 111 (mělo by to být na centrálu. Kdyžtak přepojit a chtít MUDr. J.Kubánka – ten by mohl poradit). Dá se tam rovněž dostat přes obvodního lékaře či ošetřujícího psychiatra. Hodně štěstí. Myslím na Vás oba!

      • #14348
        kavetka
        Účastník

        Kakyy, to je těžké. Kdyby bylo možné z Tvé strany to zařídit a dojet třeba do Chrudimi. Domluvila bych Ti to u své doktorky a společně by bylo potom možné vymyslet nějaké dobré řešení. Zkus to promyslet. Třeba navlíknout to na nějaký výlet za kamarádkou, zařizování apod. Mohla bych se pokusit třeba i pro Tebe dojet a dopravit Tě tam. Je mi líto, že to takto doma berou. Rozhodně Ti to nepomůže… Drž se, myslím na Tebe…K.

      • #14450
        Zkratka
        Účastník

        Ahoj holky!
        Ten Jeseník mě docela navnadil. Plácám se v bulimii sice už sakra dlouho, ale pořád ji mám svým způsobem pod kontrolou (nejsem žádná psychická ani fyzická troska), ale něco s tím fakt dělat musím a hlavně chci. Chodila jsem k psycholožce, ale přistihla jsem se, že ji i sebe přesvědčuji, že je to vlastně v poho a nic mi to nedávalo. Do léčebny rozhodně nechci (chodím do práce, takže nějakej měsíc out nepřipadá v úvahu), ale už dlouho pokukuji po něčem, kam bych vypadla, pracovala na sobě po vedením (hezky dobrovolně, pohoda, relax….).Tak jsem jukla na ten Jeseník a napsala panu doktorovi Kubánkovi a tradáááá ,,Je možný i pobyt se samotnou dg. poruchy příjmu potravy, ale v tomto případě jen, když projevy nejsou moc těžké. Režim je totiž zcela otevřený a volný, je možná jen omezená kontrola příjmu potravy a váhy. Navíc spousta aktivit je fyzických, které by klienti s BMI pod 18 nezvládali. Je ale možná individuální i skupinová psychoterapie, relaxace a další procedury, z kterých mají profit i klienti s PPP. ,, Takže asi si naplánuji tak týden 2 v lázních…. Bude to vlastně dovča, s relaxem a bude tam někdo, s kým o tom budu moci mluvit, kdo mi poradí s jídlem……….. Nepotřebuji žádné odborné léčení (myslím, že každá z nás o těch problémech proč,jak škodí, jak přesat…) ví víc, než kdejaký doktor. Potřebuji, abych si už sama řekla dost a přepla něco v hlavě……. Takže Vám pak pisnu, jaké to bylo 😉

    • #14349
      kakyy
      Účastník

      To by šlo? Já udělám cokoliv,jen když to aspoň trochu pomůže,už fakt nevím … Chrudim mám cca 60 km, to není moc a doma bych to taky snad nějak zmákla, teď se jen domluvit na tom, kdy by se to hodilo .. S tím, jak to doma berou bohužel nehnu. Stavíme dům, a tak mají naši plno starostí s tím, na další koleji je mladší sourozenec a já jsem bohužel už asi jen přítěž.

    • #14360
      neni
      Účastník

      Tobě rodiče řeknou, že to je z moc volnýho času!? A až tě najdou viset na hrušce tak taky řeknou že jsi se jenom nudila!? Podle mě nechápou o co jde. Myslim si, že někdo kdo tim neprošel to nedokáže pochopit…. Taky chci žít bez neustálý myšlenky že se kdykoliv vlastně můžu zabít, že nemam co ztratit. No a pak na sebe namířim zbraň a nemam na to abych stiskl spoušť. A to jsem muž a s tim jde celý to stigma.

    • #14363
      Lenie07
      Účastník

      Kavetka : Ahoj Kavetko, ptala jsi se na tu realimentaci u anorexie . Já sama trpím anorexií už asi 5 let. Už delší dobu se léčím ambulantně v Brně . Jídelníček nedodržuji, ale hrozně mi pomáhají nutridrinky a Fresubiny . Dále uživám hodně vit.B, který podporuje chuť k jídlu .Denně beru asi 10 různým tobolek. Snažím se jíst zdravě a pít ty Fresubiny, bez toho bych určitě nikdy nepřibrala. Určitě to doporučuji !! HOdně štěstí :))

    • #14413
      DarinaB
      Účastník

      Ahoj, holky

      už před několika měsíci jsem tady psala jako někdo, kdo si dlouhých 8 let procházel poruchou příjmu potravy s tím, že bych ráda dala dohromady alespoň pár holek, které by se rády setkávaly v Olomouci. Tady je totiž smutný nedostatek péče nabízené dívkám trpícím PPP. Pár dívek, možná taky některá z vás tady, se mi ozvalo s tím, že by o takové setkávání měly zájem. Tehdy jsem chtěla počkat, až za sebou budu mít státnice a všechny děsivé věci kolem, takže jsem celou věc odložila. Proto píšu znovu teď. Kdyby se tady našla některá z Vás, která by uvítala partu holek s podobným problémem, bezpečný prostor pro sdílení a třeba i pomoc, budu ráda, když zareagujete. Sama se teď s odstupem, jako budoucí psycholog dívám na celou věc jinak. Když jsem sama PPP trpěla, jediná pomoc, o kterou bych možná stála byla právě takováhle. Ze strany někoho, kdo zná ten pocit „mít PPP“. Jenže taková možnost nikde kolem mě nebyla. Vzhledem k tomu, že v Olomouci nepůsobí ani o.s. Anabelll, myslím, že je tohle fajn způsob, jak najít pomoc. A dokonce tam, kde je podložená kromě učebnicových definic i vlastní zkušeností. Mějte se hezky a já budu doufat, že některou z vás třeba můj dlouhatánský vzkaz zaujme. Ahoj, Darča 🙂

      • #14434
        Mary
        Účastník

        Ahoj Darčo,

        líbí se mi Tvá iniciativa udělat skupina holek, které mají zkušenosti s poruchami příjmu potravy.
        Já osobně poruchami příjmu potravy netrpím, ale anorexii měla má blízká kamarádka. Vše jsem s ní řešila a dost jsem si o anorexii i četla, takže o ní vím víc než dost.

        Píšeš, že jsi z Olomouce. OS Anabell působí v Ostravě, cca 100 km vlakem od Omlomouce. nechceš se obrátit tam? Třeba tam bude víc slečen, které by tvou skupinu uvítaly.

        Měj se hezky a drž se!

        Mary

    • #14435
      Mary
      Účastník

      Ahoj Darčo,

      líbí se mi Tvá iniciativa udělat skupina holek, které mají zkušenosti s poruchami příjmu potravy.
      Já osobně poruchami příjmu potravy netrpím, ale anorexii měla má blízká kamarádka. Vše jsem s ní řešila a dost jsem si o anorexii i četla, takže o ní vím víc než dost.

      Píšeš, že jsi z Olomouce. OS Anabell působí v Ostravě, cca 100 km vlakem od Omlomouce. nechceš se obrátit tam? Třeba tam bude víc slečen, které by tvou skupinu uvítaly.

      Měj se hezky a drž se!

      Mary

      • #14436
        DarinaB
        Účastník

        Ahoj, Mary,

        díky za tvoji reakci. Sama mám už PPP nějakou dobu za sebou, nebo spíš momentálně jsem rok a půl ok a snad to tak bude i dál. O Anabell v Ostravě vím. Pro potřebu holek z Olomouce je ale i 100km hodně z ruky. V případě PPP je třeba mít oporu blízko, dosažitelnou i ve chvíli, kdy přijde něco akutního. A to podle mě Ostrava není. Proto bych chtěla se skupinou začít v Olomouci. A zájem by byl, jen je třeba trochu víc lidí, a tak se snažím dál.
        Ahoj,

        Darča 🙂

    • #14448
      Zkratka
      Účastník

      Ahoj Darčo!
      jsem ráda, že máš tedy úspěšně po státnicích a hlavně, že jsi neopustila od svého záměru s tou podpůrnou skupinou. Můj zájem ,,bohužel,, trvá, takže si udělej za mě další čárku a až se Ti to posbírá, ráda se přidám.
      Zdenča

    • #14469
      margittka
      Účastník

      Ahoj, mám bulimii už tak 5-6 let, chodím k doktorce poslední půlrok. S paní doktorkou se snažíme najít příčinu přejídání v osobním životě, minulosti, dětství atd. Ale potřebovala bych poradit se situací samotnou, než se to vše vyřeší, což asi nebude jen tak… Máte nějaké fígle, zkušenosti, jak odolat jídlu, jak přestat jíst? díky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 22 vláken odpovědí
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.